MojeSzachy - Twoje szachy są tu!

Szachy turniejowe i te rzeźbione o wymyślnych kształtach, szachy tradycyjne i magnetyczne, w wielu stylach, rozmiarach i kolorach.

MojeSzachy.pl to miejsce, gdzie znajdziesz swoje wymarzone szachy. Jeśli nie znalazłeś nic, czego szukałeś, wykonam takie szachy dla Ciebie. Wykonywałem już szachy wzorowane na bohaterów serialowych czy książkowych. Wykonuję szachy również ze szkiców zamawiającego.

projekty figur szachowywch
projekty figur szachowych

Tak prezentuje się w etapach powstawanie figury konia, na podstawie szkiców.

Oferuję poza tradycyjnymi szachami turniejowymi, szachy rzeźbione, szachy dla trzech, szachy magnetyczne, szachy w ozdobnych pudełkach, stoliki do gry w szachy.

Zajrzyj koniecznie do galerii.

Dlaczego warto wybrać MojeSzachy?

Materiał

Szachy wykonuję z najwyższej jakości, wyselekcjonowanego drewna: lipy, dębu, jawora czy czereśni, które przez długi czas było przygotowywane do tego celu.

Dbałość o detale

Każda figura jest przeze mnie własnoręcznie wykonana, osobiście gwarantuję jej jakość. Każdy gotowy pion jest zabezpieczany przez bejcowanie lub lakierowanie.

Obciążenie

Każda figura jak i pion są obciążane, dzięki czemu niezależnie od swojej wysokości, są stabilne, a gra z ich użyciem komfortowa.

Podkładka filcowa

Każdy pion jest podklejony filcem, aby zapobiegać uszkodzeniu planszy i wyciszyć piony.

Plansza do gry w szachy

Większość oferowanych plansz jest składanych i zamykanych. W środku każdej planszy, znajduje się filcowa wytłoczka, która pozwala na ułożenie pionów i zapobiega ich zgubieniu oraz uszkodzeniu.

Opakowanie

Szachy otrzymujesz w estetycznym, kartonowym opakowaniu. Są idealnym, gotowym prezentem. Jeśli chcesz, mogę do środka pudełka, dołożyć Twoje życzenia czy napisać dedykację.

Jak powstają MojeSzachy?

Aby wykonać niepowtarzalne szachy, muszą przejść one szereg obróbek, pokonać setki kilometrów oraz być wielokrotnie namaczanym i odleżeć wiele godzin aby drewno wystarczająco wyschło.

1. Suche kawałki drewna są cięte na kantówki a następnie wstępnie toczone.

2. Za pomocą dłut, nadaję ręcznie szachom wymyślne kształty.

3. Figury i piony ręcznie szlifuję, aby nadać im ostateczną formę.

4. Na tym etapie wyrzeźbione figurki muszą podeschnąć w przewiewnym miejscu.

5. Szachy są lakierowane lub bejcowane, a następnie obciążane i podklejane filcem.

6. Dopiero na tym etapie, gotowe szachy trafiają do Twoich rąk.